05.03.2013

Pojišťovna roku 2012: zahájen 13. ročník odborné ankety pojišťovacích makléřů

Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a specializovaným serverem oPojištění.cz zahájila další ročník nejstarší hodnotitelské soutěže na pojistném trhu – odborné ankety Pojišťovna roku .

Od roku 2000, kdy ji poprvé vyhlásila tehdejší Komora pojišťovacích makléřů, prošla anketa celou řadou proměn, podstata ovšem zůstává stále stejná: výkon pojistitelů v uplynulém roce posuzují ti, kdo jsou s nimi v každodenním profesním styku – tedy pojišťovací makléři…

Ti letos již potřinácté ohodnotí pojistitele na základě svých zkušeností a expertních znalostí a podle pomocných kritérií jako je kvalita a šíře nabízených produktů, ochota a schopnost upravovat produkty podle individuálních potřeb klienta, technická a provozní podpora pojišťovny při sjednávání pojištění, inovace pojistných produktů, komunikace a spolupráce s makléři a likvidace škod. Hodnocení ze strany pojišťovacích makléřů pak určí vítěze v těchto pěti kategoriích: pojištění průmyslu a podnikatelů, pojištění občanů, autopojištění, životní pojištění a specializované pojištění .

Která z pojišťoven získá trofej za služby poskytované v roce 2012, o tom mohou rozhodnout nejen členové AČPM (většinová část trhu), ale i všichni profesionální makléři vedení v registru České národní banky. Kromě toho v kategorii životní pojištění jsou k hodnocení opět přizváni i ostatní pojišťovací zprostředkovatelé.

Hodnocení probíhá ve dnech 4.4. až 5.5.2013 jak on-line na samostatných webových stránkách www.PojistovnaRoku.cz, tak klasicky vyplněním a zasláním anketního lístku (ke stažení zde ).

O prestiži ankety svědčí i to, že záštitu nad ní opět převzal guvernér ČNB Miroslav Singer a že generálním partnerem je již popáté renomovaná auditorská a poradenská společnost KPMG Česká republika.

Jak se již stalo tradicí, organizátoři v rámci ankety i letos udělí titul Osobnost pojistného trhu za mimořádný přínos v oblasti pojištovnictví. Držiteli tohoto ocenění z předešlých ročníků jsou: Luděk Menčík (Pojišťovna roku 2003), Petr Pavlík (Pojišťovna roku 2005), Vladimír Mráz (Pojišťovna roku 2007), Marek Venuta (Pojišťovna roku 2008), František Stach (Pojišťovna roku 2009), Vladimír Přikryl (Pojišťovna roku 2010) a Konštantín Alexejenko (Pojišťovna roku 2011).

Naopak změny se dotkly loni zavedeného ocenění Makléř roku: místo toho, aby se jednotlivé firmy nominovaly k ohodnocení samy, budou podle modifikovaných pravidel zástupci členských pojišťoven ČAP hodnotit makléře ze seznamu členů AČPM. Kritéria zůstávají stejná - kvalita podkladů dodávaných pojišťovně, úroveň komunikace makléř-pojišťovna a makléř-klient, správa pojištění, podpora kultivace trhu atp. Vyhlášeno bude Top 5.

Organizátoři ankety také již třetím rokem za sebou oslovili studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové v oboru sklo, aby navrhli ztvárnění ceny pro vítězné pojišťovny. Autor/ka nejlepšího návrhu obdrží odměnu ve výši 10.000 Kč a bude mít možnost osobně představit svou realizaci na tiskové konferenci k vyhlášení výsledků ankety. V předchozích ročnících tohoto úspěchu dosáhli studenti UMPRUM Alena Hájková (skleněné polštáře) a Jakub Petr (křišťálové koule).

Celkové výsledky odborného hodnocení v anketě Pojišťovna roku 2012 budou prezentovány dne 22. května 2013 na galavečeru v Kongresovém centru České národní banky.

Pro další informace prosím sledujte stránky www.PojistovnaRoku.cz
Uspořádání ankety Pojišťovna roku 2012 podpořili:

Generální partner:
• KPMG Česká republika
Partner hlasování:
• UBIMET
Partneři ankety:
• American Appraisal
• Elixir
• Sdružení Czech Top 100
Partner galavečera:
• Ness Czech
Generální mediální partner:
• oPojištění.cz
Mediální partneři:
• Mladá fronta E15
• Obchod & Finance
• Pojistný obzor
• Prague Leaders Magazine
• Právo & Byznys
• Profit